Co warto wiedzieć na temat nowoczesnej stomatologii - Dobry stomatolog

Implanty zębowe Chorzów

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty


W życiu każdego rodzica w końcu przychodzi czas, żeby zabrać swoje dziecko na pierwszą wizytę u dentysty. W jaki więc sposób powinniśmy przygotować naszą pociechę do pierwszej wizyty? Niezależnie od tego, czy będzie

Co warto wiedzieć na temat nowoczesnej stomatologii - Dobry stomatolog Implanty zębowe Chorzów
to jedynie kontrola czy też konkretne leczenie zęba, należy uświadomić dziecko, że wizyta u dentysty nie jest niczym strasznym. Sposób, w jaki się to zrobi zależy wyłącznie od rodzica, warto jednak wspomnieć, że pani czy pan dentysta ma za zadanie pomóc i utrzymać w dobrej kondycji zęby dziecka, których szkliwo jest znacznie delikatniejsze niż u dorosłych. Dobrze jest jeszcze powiedzieć, że chodzenie do dentysty jest czymś normalnym i niekoniecznie nieprzyjemnym. Z odpowiednim nastawieniem pierwsza wizyta u dentysty nie musi być przykrym doświadczeniem.


A przyjmowanie tetracyklin przez dzieci powoduje

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:


Biorąc pod uwagę barwę korony można wyróżnić zęby:


Okolica powierzchni siecznej jest jaśniejsza niż okolica szyjki (szczególnie na siekaczach i kłach). Zęby łuku dolnego są jaśniejsze niż odpowiednie zęby łuku górnego. Kły są zwykle ciemniejsze niż sąsiednie zęby. Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje. Przyjmowanie nadmiernych ilości fluoru wywołuje plamy w szkliwie. A przyjmowanie tetracyklin przez dzieci powoduje ciemne zabarwienie szkliwa oraz jego niedorozwój i zniekształcenie koron.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


W porównaniu ze szkliwem jest słabszą

Pod warstwą szkliwa i cementu znajduje się zębina, stanowiąca zrąb zęba. W porównaniu ze szkliwem jest słabszą tkanką i jej twardość w skali Mohsa wynosi 2, natomiast odporność na zgniatanie wynosi 250-350 MPa. W ok. 70% składa się z części nieorganicznej w postaci kryształów dihydroksyapatytu (tak jak szkliwo), w ok. 20% z materii organicznej w postaci kolagenu, białek, lipidów, mukopolisacharydów i in. oraz w ok. 10% z wody.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dobry-stomatolog.informator.augustow.pl/